Szellemi tulajdon és Innováció hasznosítás Meetup
Szervező: Védelmi Innovációs Kutatóintézet Nonprofit Zrt.
Időpont: 2024. november 21.
Helyszín: MOM Kulturális Központ, 1124 Budapest, Csörsz u. 18.
A Védelmi Innovációs Kutatóintézet szeretettel vár startup cégeket, fiatal fejlesztőket, egyetemistákat és mindenkit, akit érdekelnek a szellemi tulajdon (Intellectual Property, IP) jogi kérdései és védelme a civil és védelmi szektorban.
A kerekasztal beszélgetés témája
Szellemi tulajdonvédelem a kettős felhasználású technológiák világában: Hogyan védjük meg innovációinkat a civil és védelmi piacokon?
- Miért kell beszélni szellemi tulajdonról (IP) a védelmi iparban? Mi a jelentősége, itthon és nemzetközi színtéren?
- Kinek és kinek nem érdemes belefogni a szellemi tulajdon jogok megszerzésébe?
- Mit jelent az IP portfólió? Mik az elemei és mikor kell alkalmazni?
- Miért kell az innováció hasznosításáról külön beszélni a védelmi ipari területen?
Miért érdemes részt venni?
- Hasznos tudást szerezhetsz a szellemi tulajdon védelmével kapcsolatban civil és védelmi területen.
- Megismerheted az IP portfólió elemeit, valamint megtudhatod, hogy érdemes-e belefogni a szellemi tulajdonjog megszerzésébe.
- Szakértőkkel beszélgethetsz arról, hogyan hasznosíthatód innovációidat a védelmi iparban.
Program
16:30 – 17:00: Regisztráció
17:00 – 18:00: Kerekasztal beszélgetés
18:00 – 19:00: Networking
A kerekasztal beszélgetés során körbejárjuk azt a kérdést, hogy mit kellene tudnia ma a védelmi és hadiipari szereplőknek a szellemi tulajdonjogokról. Tisztázzuk azt, hogy mennyire nem jogi kérdésről van szó, hanem sokkal inkább üzleti, gazdasági döntések, megfontolások hosszú soráról. Megvizsgáljuk azt a kérdést, hogy mit és miért érdemes oltalom alá helyezni, mit jelent az oltalmi portfólió, illetve a licenszálás kérdése és mit kap egy védelmi ipari szereplő, ha oltalmat (oltalmakat) szerez, és milyen kézzel fogható előnyei származnak egy-egy iparjogi, szerzői jogi védettségből.
Példákon keresztül végig vesszük, hogy mit is jelent az ágazat, és ezen keresztül a nemzetgazdaság számára a szellemi tulajdonok tudatos kezelése, mi a helyzet a világban (Amerika, Ázsia és Európa versenyhelyzetében), és értékeljük azt is, hogy hol tartunk, mi magyarok ebben a kérdéskörben. Megvizsgáljuk, hogy milyen jó példák, és milyen rossz gyakorlatok vannak a hétköznapi életben, azaz mit okoz ha valaki tudatosan bánik a szellemi tulajdon jogaival, és milyen veszélyeket rejt az, ha ezt elmulassza.
Egy vállalkozás értékének jelentős részét határozza meg az immateriális vagyona, amelyek mögött az IP jogok vannak. Megbeszéljük, hogy mit is befolyásolnak ezek a jogok a védelmi ipar területén működő vállalkozások esetén, a dual-use termékek és technológiák világában (versenyképesség, finanszírozhatóság, cégérték stb.), és hogy miként kell ezekre, mint üzleti értékkel bíró javakra gondolni. Gyakorlati eseten keresztül tisztázzuk, hogy miként érdemes ki-, és felépíteni egy IP management funkciót egy védelmi ipari szereplő esetén, mivel kell, és mivel nem szabad foglalkoznia a managementeknek.
Extra információ
A rendezvényen található standunkon bővebb információt nyújtunk a Védelmi Innovációs Kutatóintézet STARTUP FACTORY 2023 című pályázatáról, amely lehetőséget kínál innovatív technológiákra épülő, korai fázisú startup cégek számára szakmai és üzleti tudásátadásra, valamint új technológiák piacra vitelére. Ha érdekel a pályázat, látogass el standunkhoz vagy vedd fel velünk a kapcsolatot a virtus@defenseinnovation.hu email címen!
Jelentkezz és regisztrálj most a megadott linken és csatlakozz az eseményhez!
Ne maradj le a lehetőségről, hogy szakértőkkel és hasonló érdeklődésű innovátorokkal találkozz!